Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Bela Palanka. Forumi za Belopalancane i one koji se tako osecaju.
Da bi pisali na ovom forumu ne morate biti registrovani, dovoljna je vasa dobra volja i zelja da vas grad bude lepsi i bolji.

Join the forum, it's quick and easy

Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Bela Palanka. Forumi za Belopalancane i one koji se tako osecaju.
Da bi pisali na ovom forumu ne morate biti registrovani, dovoljna je vasa dobra volja i zelja da vas grad bude lepsi i bolji.
Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poseti naš profil na:
Image hosted by servimg.com
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Broj Poseta
Free counters!
Prijatelji naseg foruma
Zadnje teme
» Radio klub "Jovan Mitic Djordje"
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptySre 4 Dec 2013 - 10:31 od Southwind

» Živa Vatra - Ponovo na putu
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptySub 7 Sep 2013 - 19:10 od mimoza

» stare fotografije
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptyNed 3 Feb 2013 - 18:46 od nik sloter

» Da li neko poznaje ovu osobu...
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptyPon 7 Jan 2013 - 2:12 od Southwind

» Корени Ремесијане
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptyČet 20 Dec 2012 - 16:45 od Никета Ремесијански

» ORK BELA PALANKA
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptyČet 18 Okt 2012 - 16:55 od ds1989

» ORK BELA PALANKA
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptySre 17 Okt 2012 - 1:25 od ds1989

» stare i znamenite zgrade
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptyNed 14 Okt 2012 - 17:02 od nik sloter

» Palancani na Youtube
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa EmptyUto 18 Sep 2012 - 21:48 od nik sloter

stare fotografije

Čet 24 Sep 2009 - 16:40 od nik sloter

pa i nema velike razlike...
Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Belapalanka1908sj2
Bela Palanka glavna ulica 1909.Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa 4397_1134449451245_2072001_n

Komentari: 129

Animacije i gifovi

Pet 18 Feb 2011 - 12:31 od Zoki

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa A_Hacker1

Komentari: 1

Sportske vesti
Loto pomoćnik 7 od 39
Vaš rezultat

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

+2
nik sloter
dellco
6 posters

Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od dellco Pet 6 Nov 2009 - 1:18

Zena je trenirala za ucesce na polumaratonu, a onda je primila vakcinu protiv "svinjskog gripa"...
Pogledajte i sami.
dellco
dellco
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 17
Reputacija - Pohvale : 4
Datum upisa : 02.09.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Re: Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od nik sloter Pet 6 Nov 2009 - 2:42

dobio sam mail sledece sadzine:

Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!
nik sloter
nik sloter
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 364
Reputacija - Pohvale : 51
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Re: Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od dellco Čet 19 Nov 2009 - 1:05

Pozivam nase ljude koji zive u inostranstvu, a koji citaju forum, da nas obaveste da li je bila vakcinacija u tim zemljama i da li postoji preterana zabrinutost i panika kao kod nas u Srbiji.
dellco
dellco
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 17
Reputacija - Pohvale : 4
Datum upisa : 02.09.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Re: Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od Smiley face Pon 23 Nov 2009 - 17:38

Ovaj mail je totalna glupost....Ja sam kvalifikovani farmaceut..................hahahahahh to kao ja sam kvalifikovani majstor za obucu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Re: Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od Chiorny Uto 1 Dec 2009 - 19:26

Ovde gde ja zivim vakcinacija odavno traje ali samo prva grupa ljudi znaci mala deca , stari i ljudi koji rade u drzavnim sluzbama / vojska , policija , bolnice itd / kod mene su u firmi ponudili ko oce oce ko nece ne mora . Od nas 25 u Engineering dep. samo dve osobe su primile vakcinu zbog male dece i kontakta sa njima .


dellco ::Pozivam nase ljude koji zive u inostranstvu, a koji citaju forum, da nas obaveste da li je bila vakcinacija u tim zemljama i da li postoji preterana zabrinutost i panika kao kod nas u Srbiji.

Chiorny
Skoro registrovan član
Skoro registrovan član

Broj poruka : 8
Reputacija - Pohvale : 0
Datum upisa : 30.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Re: Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od Admin Uto 8 Dec 2009 - 13:53

Nemačka prodaje vakcine drugima

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa 17738863134af1654f42f36018806049_extreme

Berlin -- Nemačka planira da proda najmanje 2,2 miliona vakcina protiv novog gripa, jer je zanimanje građana za ovu vrstu zaštite od novog gripa izuzetno malo.
Prema navodima Saveznog ministarstva zdravlja, do sada se vakcinisalo samo pet odsto stanovništva, umesto očekivanih 30 procenata koliko je potrebno da bi se delotvorno stalo na put širenju virusa. Čak i među lekarima i medicinskim osobljem kvota vakcinisanih protiv novog gripa iznosi tek 15 odsto.
Nedovoljno zanimanje građana za vakcinu dovelo je u neprilike nemačke savezne pokrajine koje snose troškove nabavke vakcine.
Prema ugovoru sa proizvođačem vakcine, kompanijom GlaxoSmithKline, Nemačka mora da plati i poručene, a neupotrebljene vakcine.
Ministar zdravlja Filip Rezler najavio je da će 2,2 miliona vakcina biti prodato, najverovatnije Ukrajini.
Za kupovinu vakcina zainteresovane su i Moldavija i više drugih istočnoevropskih i baltičkih država.
Zdravstvene vlasti i udruženja lekara pozvali su građane da se vakcinišu protiv gripa uprkos činjenici da je vrhunac prvog talasa bolesti očito prošao.
Navodi se da slične zaraze protiču uvek u talasima i upozorava da bi u narednom naletu virus mogao da se pojavi u mutiranom, možda opasnijem obliku.
U Nemačkoj je bilo ili je trenuto od novog gripa obolelo 192.000 ljudi. Međutim, reč je samo o registrovanim slučajevima.
Kako bolest kod većine pacijenata protiče bez komplikacija, veliki deo građana i ne konsultuje lekare. Lekari više nemaju ni obavezu da pacijente podvrgavaju analizi krvi.
To se sada radi prevashodno kada im se sa simptomima novog gripa obrate pacijenti koji pate od neke hronične bolesti.

U Nemačkoj je od novog gripa do sada umrlo 86 pacijenata, a u 85 odsto slučajevima reč je o ljudima sa prethodnim oboljenjima.
Nemačka je poručila 50 miliona vakcina koje bi postepeno trebalo da joj budu isporučivane do proleća 2010. godine.

Izvor sajt B92: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=08&nav_id=396949
Admin
Admin
SuperManAdministrator

Broj poruka : 229
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 06.08.2009

https://belapalanka.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Re: Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od Southwind Uto 8 Dec 2009 - 14:08

s obzirom da virus stalno mutira, ja mislim da vakcina ne bi trebala da se primi, moje misljenje. molim vas ne brisite mi poruke...
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa Empty Re: Nezeljeni efekti vakcine protiv Meksickog gripa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu