Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Bela Palanka. Forumi za Belopalancane i one koji se tako osecaju.
Da bi pisali na ovom forumu ne morate biti registrovani, dovoljna je vasa dobra volja i zelja da vas grad bude lepsi i bolji.

Join the forum, it's quick and easy

Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Bela Palanka. Forumi za Belopalancane i one koji se tako osecaju.
Da bi pisali na ovom forumu ne morate biti registrovani, dovoljna je vasa dobra volja i zelja da vas grad bude lepsi i bolji.
Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poseti naš profil na:
Image hosted by servimg.com
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Broj Poseta
Free counters!
Prijatelji naseg foruma
Zadnje teme
» Radio klub "Jovan Mitic Djordje"
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptySre 4 Dec 2013 - 10:31 od Southwind

» Živa Vatra - Ponovo na putu
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptySub 7 Sep 2013 - 19:10 od mimoza

» stare fotografije
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptyNed 3 Feb 2013 - 18:46 od nik sloter

» Da li neko poznaje ovu osobu...
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptyPon 7 Jan 2013 - 2:12 od Southwind

» Корени Ремесијане
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptyČet 20 Dec 2012 - 16:45 od Никета Ремесијански

» ORK BELA PALANKA
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptyČet 18 Okt 2012 - 16:55 od ds1989

» ORK BELA PALANKA
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptySre 17 Okt 2012 - 1:25 od ds1989

» stare i znamenite zgrade
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptyNed 14 Okt 2012 - 17:02 od nik sloter

» Palancani na Youtube
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) EmptyUto 18 Sep 2012 - 21:48 od nik sloter

stare fotografije

Čet 24 Sep 2009 - 16:40 od nik sloter

pa i nema velike razlike...
Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Belapalanka1908sj2
Bela Palanka glavna ulica 1909.Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) 4397_1134449451245_2072001_n

Komentari: 129

Animacije i gifovi

Pet 18 Feb 2011 - 12:31 od Zoki

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) A_Hacker1

Komentari: 1

Sportske vesti
Loto pomoćnik 7 od 39
Vaš rezultat

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

+2
Southwind
Sasha78
6 posters

Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Sasha78 Pet 18 Sep 2009 - 1:40

Da li vidite kako se srpstvo unistava? nacionalne manjine imaju sva prava a Srbi sve manje i manje. Pocnimo od toga da gde god odes, u bilo kojoj zemlji obavezan si da naucis jezik te zemlje, dok kod nas to nije slucaj. Sto se tice Bele Palanke, Romi su u daleko boljem polozaju od Srba, ne placaju struju ni ostale troskove zivota, a Srbe iskljucuju i za dugove po 5000 dinara (iako Romi imaju preko 200000). Oni ne moraju da rade, jer ce uvek dobiti neku socijalnu pomoc, plus ce im opstina davati neke namirnice, tako da po ceo dan uzivaju ne radeci nista. Da li je to i za Srbe slucaj? Policija zaustavlja kod nisavskog mosta ljude koji rade poljoprivredu i mrcvari ih ako im je nesto neispravno kod motokultivatora ili traktora, da ih odere od kazne, a ne vide Rome koji im se po ceo dan pred nosem setaju sa punim torbama iduci iz kradje po bastama izmucenih seljaka ili noseci kradena drva?Gde je tu pravda. Cak i kad prijavis kradju, ispadnes budala, policija NISTA NE PREDUZME. Napravi zapisnik i na tome se to zavrsi.Da li jos neko ima slicno misljenje kao i ja? Question
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Southwind Pet 18 Sep 2009 - 11:09

sto se tice roma, tu niko ne moze nista da promeni, sta da radis, to je cinjenica.
sto se tice policije, ako napravi zapisnik, mora nesto da preduzme, tako da veruj mi preuzimaju oni nesto, nece da prave zapisnik za dzabe.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od dellco Pet 18 Sep 2009 - 14:22

Proslog meseca radnici elektrodistribucije su dosli da mi iseku struju, jer sam imao neizmiren dug od 3500,00 din.
Moja prosecna potrosnja je od 2500.00 do 3500.00 din. mesecno. Dug koji sam imao je nastao u predhodnom mesecu ali nisam stigao da uplatim do 18 a radnici el.distribucije su dosli 23 avgusta. Posto smo se dogovorili da cu da uplatim dugovanje, nakon opomene su otisli, ali su posle 2 dana opet dosli. Tada smo morali da damo pare na ruke kako bi me ostavili na miru. Evil or Very Mad
dellco
dellco
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 17
Reputacija - Pohvale : 4
Datum upisa : 02.09.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Smiley face Pet 18 Sep 2009 - 16:04

Uh,iznervirah se citajuci sve ovo.....Gde je pravda-nema pravde..To je definitivni odgovor.Dok ne uzmes pravdu u svoje ruke..
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od nik sloter Pet 18 Sep 2009 - 17:49

Zvuci otrcano, ali kod nas su povlasceni jer su potencijalni glasaci dve vodece opcije koja im i daje kapom i sakom, od para i robe do radnih mesta. Naravno, nisu svi takvi a i medju Srbima ima i gorih. Oni o kojima se govori su slozni i cine hvale vredan broj pa lako odnesu prevagu na glasanju. Dok vodece partije njihovim glasovima pobedjuju moracemo da cutimo. A panduri bi stvarno morali da ostave obican svet na miru i da se pozabave lopovima i delinkventima (sem ako nisu u shemi sa njima)... affraid
nik sloter
nik sloter
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 364
Reputacija - Pohvale : 51
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Southwind Pet 18 Sep 2009 - 22:08

zanimljivi postovi i istiniti pre svega.
sto se tice roma, znamo svi kakvi su u globalu. cinjenica je da postoje i kulturni i nekulturni. deportuju ih iz stranih drzava ovde kod nas, a konkretno u nasem gradu kad ih recimo deportuju, opstina dobija pare za to...kakvi su ti ljudi sto dolaze ovde? ne verujem da neko zna osim njih dok ne stignu ovde. sto se tice direktno palanackih roma, imam nekoliko drugara iz osnovne skole koji mi se stalno javljaju u grad i ok su, nazalost samo nekoliko.
sto se tice policajaca u nasem gradu, sve sto rade, legitimisu, zaustavljaju kola itd to je njihov posao. zamislite kad bi neko dosao na vase radno mesto i rekao: e, ajde nemoj da radis taj posao za sta si strucan nego idi radi drugi posao, ja znam bolje iako skolu nisam zavrsio za to. kako bi ste se tad osecali razmislite...to je njihov posao ma koliko mi bili protiv toga, realno gledano.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Sasha78 Sub 19 Sep 2009 - 0:48

Ne generalizujem stvari sto se ljudi, konkretno Roma ili Srba tice, ali generalizujem sto se tice odnosa drzave i opstine prema Srbima i nacionalnim manjinama, gde su Srbi definitivno u podredjenijem polozaju. Ima i dobrih Roma, kao i neverovatno losih Srba, ali zakon i propisi kao i prava trebaju biti ista za sve.a policiji je posao da stiti zakon, koliko ja znam, a ne da se opredeli samo za to da zaustavlja ljude zbog neispravnog migavca, a ispred nosa mu se dogadja kradja i on se pravi da to ne vidi. S obzirom da ja zivim u kraju gde je dosta Roma, imao sam prilike da vidim sta se desava sto se iskljucenja struje tice, dodju radnici EPS-a, iskljuce Romima struju prepodne,zbog duga od preko 200000. Pola sata nakon toga skupe se Romi da protestuju ispred opsytine, popodne vec dobiju struju, bez placanja duga. Dok je komsija Srbin vec 2 godine bez struje zbog duga od oko 10000 dinara. Nece covek da je plati iz inata i zbog take nepravde, uzima struju od komsije i njemu placa redovno. Stoji i ona da su Srbi totalno neslozni i da jedva cekaju da se nekom nesto tako desi i umesto da mu priskoce u pomoc i da se pobune, oni ga psuju i jos kazu ako mu je, tako mu i treba. Ona stara da komsiji crkne krava se ne moze iskoreniti tako lako. Zato cemo za stotinak godina i nestati kao narod.
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Southwind Sub 19 Sep 2009 - 4:23

ako se desi jos neki put da policija ne odradi do kraja posao ti prijavi, ja bi prijavio da sam na tvom mestu, ne moze da se zaboravi nesto sto ti prodje pred nos. rome gledaju tako zato sto su nacionalna manjina, znas vec i sam, imaju svoju organizaciju, i mnooogo im popustaju. konkretno znam neke primere sto se struje tice, ne moras nista da kazes. nazalost, malo se srba drzi zajedno, mozda ce nekad da dodju pameti pojedini, nadam se bar tome.
ne daj boze da se dodje svesti tek kad to bude potrebno!
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od delija Ned 20 Sep 2009 - 14:00

Dobar dan,
jos uvek je moderno to u nasoj zemlji da se narod koji zivi tu i koji je godinama gradio tu zemlju omalovazava a da se vise prava daju strancima, zbog toga nam se sve ovo desava i desavalo prethodnih godina, da ne ponavljam jer mislim da si dobro znamo o cemu mislim.... Dok sam jos bio klinac i ziveo tamo svi stranci su imali vise prava nego, ako mogu da kazem Srbi, tj mi koji smo rodjeni tamo i ciji su dedovi i pra-dedovi dali zivot za tu zemlju i izgradjivali je da bi posle drugi uzivali nasa prava......Ja mislim da je to samo kod nas, jer kao sto vidite zivim u inostranstu, tj u Francuskoj i ovde kada se trazi posao, imaju prvenstava "pravi francuzi" za dobar posao, a stranci rade prljave poslove koji oni nece da rade, na primer ciscenje ulica, gradjevina i da ne nabrajam, sto to nije slucaj kod nas, nazalost...
I da zavrsim, to je iskljucivo moje misljenje, to sto nam se desava sami smo krivi, jer smo birali one koji su sada na vlasti i ne preuzimaju nista za to da nesto promene da ide na bolje, da se razaumemo nisam protiv stranaca, ima mesta za sve narode u Srbiji ali cisto mislim da se svi stave na istu "vagu" i da zakon bude za sve isti a ne da kao sto znamo, "gotvimo" stance a oni nam vracaju noz u ledja......
Pozdrav
delija
delija
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 33
Reputacija - Pohvale : 0
Datum upisa : 27.08.2009
Godina : 46
Lokacija : Pariz

http://www.tedgyteam.com/portal.php

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Southwind Ned 20 Sep 2009 - 18:40

u pravu si, to sto si napisao je cinjenica.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od delija Ned 20 Sep 2009 - 18:57

Hvala na podrsci zemljak, mada nije za zahvaljivanje, srce me boli kad vidim sta se desava tamo kod nas, pogotovo u mom u nasem rodnom kraju, zasto smo mi prokleti pa ne mozemo da zivimo kao sav normalan svet ??? Mozda u nekom drugom zivotu.... Sad
delija
delija
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 33
Reputacija - Pohvale : 0
Datum upisa : 27.08.2009
Godina : 46
Lokacija : Pariz

http://www.tedgyteam.com/portal.php

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Sasha78 Uto 22 Sep 2009 - 0:00

Delija, sve sto si rekao, u pravu si i samo si se nadovezao na moju pricu sa pocetka otvaranja teme. I ja imam tetku u Francuskoj, tako da znam o cemu pricas, a tako je u svakoj stranoj iole organizovanoj drzavi. Prvenstveno se ponizava nas jezik, a onda sve ostalo. Secam se jedne emisije koju sam slucajno gledao 48 sati svadba, gde je mlada citavu emisiju odbijala da prica srpski pod izgovorom da ga ne zna!!!! Da li je moguce ziveti u inostranstvu u bilo kojoj drzavi a ne znati jezik i dobiti zaposlenje? U redu je uvesti nastavu u skole i na jeziku manjina, ali bi to trebala biti dodatna i izborna opcija, a ostalo gradivo bi bilo SRPSKO!Tako se cuva svoj obraz i dostojantvo. Kad smo dali da nam se svi kurce i da traze svoja prava, za nas ih vise nije ostalo, mi ih vise i nemamo, postali smo stranci u svojoj zemlji. Idealna zemlja koju mogu Romi (koji inace nemaju svoju drzavu) da proglase svojom! Nisam nacionalista, ali sam SRBIN bre. Necu da budem u podcinjenom polozaju u svojoj zemlji
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od delija Uto 22 Sep 2009 - 0:26

Sasha u potpunosti se slazem sa tobom i nemam nista da dodam na tvoju pricu, mislim da smo se u potpunosti razumeli ja i ti, mogu reci samo, nazalost, na veliku zalost ako tako nastavimo tj. nastave gospoda na vlasti mi cemo nestati za par stotinak godina..... A jos samo da ne zaboravim, sutra malo mozes da radis u drugoj drzavi, u slucaju Francuskoj jer u njoj zivim a da neznas jezik, a kamo li da odes u neku drzavnu instituciju a da povedes prevodica, to nesmes ni da pomislis i jos jedan primer, kako drugi narodi postuju svoj jezik, imao sam slucaja da vidim kako neki stranac pita francuza neku informaciju na ulici a ovaj mu na to odgovara da prica na francuskom ako zeli da dobije informaciju.....to je primer kako se postuje svoj jezik i drzava a ne kao kod nas, kad vidimo stanca, da izvines mi bi mu dupe dali i sve da ga lepo ugostimo a posle oni lepo nama da bace po neku bombu i da nas uniste kao narod..... Sad
delija
delija
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 33
Reputacija - Pohvale : 0
Datum upisa : 27.08.2009
Godina : 46
Lokacija : Pariz

http://www.tedgyteam.com/portal.php

Nazad na vrh Ići dole

Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji) Empty Re: Diskriminacija Srba u Beloj Palanci ( i Srbiji)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu