Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Bela Palanka. Forumi za Belopalancane i one koji se tako osecaju.
Da bi pisali na ovom forumu ne morate biti registrovani, dovoljna je vasa dobra volja i zelja da vas grad bude lepsi i bolji.

Join the forum, it's quick and easy

Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Bela Palanka. Forumi za Belopalancane i one koji se tako osecaju.
Da bi pisali na ovom forumu ne morate biti registrovani, dovoljna je vasa dobra volja i zelja da vas grad bude lepsi i bolji.
Bela Palanka. Forumi za Belopalančane i one koji se tako osećaju.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poseti naš profil na:
Image hosted by servimg.com
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Broj Poseta
Free counters!
Prijatelji naseg foruma
Zadnje teme
» Radio klub "Jovan Mitic Djordje"
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptySre 4 Dec 2013 - 10:31 od Southwind

» Živa Vatra - Ponovo na putu
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptySub 7 Sep 2013 - 19:10 od mimoza

» stare fotografije
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptyNed 3 Feb 2013 - 18:46 od nik sloter

» Da li neko poznaje ovu osobu...
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptyPon 7 Jan 2013 - 2:12 od Southwind

» Корени Ремесијане
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptyČet 20 Dec 2012 - 16:45 od Никета Ремесијански

» ORK BELA PALANKA
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptyČet 18 Okt 2012 - 16:55 od ds1989

» ORK BELA PALANKA
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptySre 17 Okt 2012 - 1:25 od ds1989

» stare i znamenite zgrade
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptyNed 14 Okt 2012 - 17:02 od nik sloter

» Palancani na Youtube
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 EmptyUto 18 Sep 2012 - 21:48 od nik sloter

stare fotografije

Čet 24 Sep 2009 - 16:40 od nik sloter

pa i nema velike razlike...
Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Belapalanka1908sj2
Bela Palanka glavna ulica 1909.Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 4397_1134449451245_2072001_n

Komentari: 129

Animacije i gifovi

Pet 18 Feb 2011 - 12:31 od Zoki

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 A_Hacker1

Komentari: 1

Sportske vesti
Loto pomoćnik 7 od 39
Vaš rezultat

Civilna ili redovna vojska???

+4
delija
Smiley face
carpe.diem
Southwind
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Sasha78 Sub 19 Sep 2009 - 1:11

i civilna i redovna vojska se danas svela na to da se obucavaju za rad u javnom komunalnom preduzecu....... Obuka u redovnoj vojci i kad se izvodi izvodi se po planu iz 50-ih godina proslog veka, sto u danasnje vreme izgleda potpuno smesno.
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Sub 19 Sep 2009 - 4:27

to za redovnu nisam znao.
pa sta razmisljaju?
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Smiley face Sub 19 Sep 2009 - 10:06

Sasha78 ::i civilna i redovna vojska se danas svela na to da se obucavaju za rad u javnom komunalnom preduzecu....... Obuka u redovnoj vojci i kad se izvodi izvodi se po planu iz 50-ih godina proslog veka, sto u danasnje vreme izgleda potpuno smesno.
Ne bih se bas slozio sa tobom.Obuka kao obuka ne moze tu nesto mnogo da se promeni.Pucanje iz vatrenog oruzja ,rasklapanje i sklapanje,napad odbrana i druge gluposti.Jedino sto smo zastareli sa opremom.Recimo ja sam bio veza i ucili smo jedan uredja(rup 12)koji je tezak 20 kilograma i dimenzija oko 50x50...A to danas zamanjuje jedna obicna decija motorola,koja ima veci domet...
Sve u svemu,posle 10 ili 20 godina,sedis sa srustvom i pricate o vojsci.Jedan kaze ja sam bio u Vranje drugi ,Kraljevo,Beograd...A neko kaze ja sam bio u komunalno ili dom zdravlja,cistio ulice i skupljao pikavce..
Zato mislim da redovna ima velike prednosti,jbg.opet je to neki ponos.
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Sasha78 Ned 20 Sep 2009 - 1:45

pa valjda bolje znam kako je u vojsci jer radim u njoj. Obuka se i dalje izvodi po onom principu JURIS i URAAAAA kao u partizanskim filmovima....Ko jos danas tako ratuje na taj nacin. A ostala obuka se jedva izvodi. Posto si bio vezista, kao i ja, secas li se telegrafije? Nju su srecom ukinuli pre neku godinu. A da je bolja redovna zbog upoznavanja novih drugova iz razlicitih delova Srbije to ne sporim, potpuno si u pravu, ali je i veliki trosak za kucni ionako skroman budzet svih nas. Kako kantine deru to je uzas.
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Smiley face Ned 20 Sep 2009 - 3:49

Secam se,bolje sto su ukinuli...Kazes ko jos ratuje na taj nacin..Pa vlajda ne mislimo da jos ratujemo..
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Ned 20 Sep 2009 - 18:31

Sasha, hvala ti sto si nam priblizio realnu sliku. Po meni nacin obuke moze da se promeni ako se profesionalizuje vojska. Jos uvek ostajem pri tome da vise ljudi ide civilno nego redovno.
Evo jos nesto da kazem, mnogo me nervira sto, o pojedinim odlikama u vosci, kruze razne neistinite price. Na primer, zadnja prica sto sam cuo je da su ukinuli civilno sluzenje iliti drustveno korisni rad. Ako ukinu civilno, ukinuce i redovno i bice samo profesionalna vojska, gde ce ljudima koji rade u vosci da povecaju plate i to je to. Ja sam za to da se odsluzi vojni rok, bilo redovno ili civilno.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Sasha78 Pon 21 Sep 2009 - 1:11

Niko ne misli da opet ratuje, ali zaboravio si koja je u sustini svrha vojske DA BRANI OTADZBINU OD STRANOG NEPRIJATELJA (FAKTORA) . Zato se mora obuciti za eventualni rat, a sigurno nece ici ko glineni golubovi na neprijatelja vicuci juriiiiis
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Pon 21 Sep 2009 - 17:28

Tu si u pravu. Ne bi bilo lose da nam ti napises nesto vise o civilnom sluzenju. Ti to bolje znas od nas. Recimo da li stvarno onaj koji sluzi civilno nece imati prava nikad da izvadi dozvolu za oruzje? Ili recimo, drugar je cuo da ako ide civilno, nece da moze da se zaposli u drzavnu firmu. Napisi nam nesto vise o tome, i eventualno demantuj neke price vezane za civilno sluzenje vojnog roka. Eto ti mozes da nam vise o tome objasnis.
Pozdrav
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Smiley face Pon 21 Sep 2009 - 19:11

Ma kakvo civilno,samo redovno...
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Sasha78 Uto 22 Sep 2009 - 0:06

Sto se civilnnog sluzenja tiice, nisam bas upoznat najbolje sa tom tematikom, a da je zaposlenje u drzavnoj firmi nemoguce za one koji sluze civilno mislim da je cista propaganda. Tesko je bilo kome da se zaposli u drzavnoj firmi jer ih ima sve manje.Mogu da pricam o redovnoj vojsci, o civilnoj samo ono sto sam video - da ti momci (vecina njih) ne cene to sto su dobili priliku da dug drzavi odsluze kod kuce i uz minimalne troskove pa svoje obaveze prebacuju na komsije, roditelje, drugare....Najcesci je slucaj sa onima koji sluze u Komnisu i posti da tako rade
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Uto 22 Sep 2009 - 12:16

dobro, to sam i misleo da je tako, sto se tice raznih prica, neistinitih, vezanih za civilno sluzenje, koje sire ljudi koji nemaju veze o cemu se radi. najnovija prica kruzi kako ce 2010-te da ukinu sluzenje vojnog roka, neki kao to znaju sad?
ako neko ide civilno, normalno je da ce da gleda da pomogne svojima i drugarima, a ne da se pravi vazan i "blesav" , kao ono boli me uvo za sve...
mada na zalost ima svakakvi.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Sasha78 Sre 23 Sep 2009 - 0:41

ukidanje je planirano jos za 2008. ali nije imalo para za profesionalizaciju, kao sto ih nema ni sad. tako da je to jos uvek u magli. A sto se tice civilnog sluzenja, sta je tesko nekome ko radi u posti da raznese postu? taman se proseta, a ne da angazuje nekog drugog, uglavnom rodditelej, a on da se provodi po gradu?
Sasha78
Sasha78
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 39
Reputacija - Pohvale : 2
Datum upisa : 13.08.2009
Godina : 45
Lokacija : Bela Palanka

http://www.limundo.com/ref/sasha1978

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Sre 23 Sep 2009 - 22:34

imao sam drugara koji je sluzio vojsku u postu. na primer, za gradski reon dele postu, postar i vojnik na civilnom sluzenju. znaci pola pola. svaki dan cak su neki i subotom isli. dodje metro prospekti, i mora posle cak da se vraca kol ko ima ne moze sve da ponese odjednom, pisma ma kol ko da ima, mora da obidje pola reon, a uvek ih je bilo, cak su neka i ostajala za sledeci dan. racuni za telefon kad dodju, to je haos, penzije ne nose vojnici, ali zavode penzije koje je razneo postar. sto kaze drugar, bolje da ides da radis u avganistan nego da dodjes u postu da sluzis vojsku Smile
u komunalno nije strasno toliko, u dom zdravlja i u distribuciju rade muski itd. pre je u postu bilo 5 vojnika, sad u postu ima jedan vojnik i on radi jos vise verujem.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Smiley face Pet 25 Sep 2009 - 20:32

jedan primer za civilno sluzenje...
Jedan moj drug sluzi civilno o jednoj ustanivi u B.P(da ga ne pominje kao i gde sluzi)
Elem,ja jutros kod njega kuci dojem oko 08.30 on jos spava.Ja ga pitam jer ides u "vojsku".ma opusteno kaze on..
Ma nije hitno idem tek oko 12.00
Sta reciiiiiiiiii Very Happy
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Sub 26 Sep 2009 - 2:03

ja znam gde moze da bude to, ali veruj mi on radi posle tamo celo popodne.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od delija Sre 30 Sep 2009 - 10:41

Sasha78 ::Niko ne misli da opet ratuje, ali zaboravio si koja je u sustini svrha vojske DA BRANI OTADZBINU OD STRANOG NEPRIJATELJA (FAKTORA) . Zato se mora obuciti za eventualni rat, a sigurno nece ici ko glineni golubovi na neprijatelja vicuci juriiiiis

Bravo imas pravo, lep odgovor... Vratimo se u istoriju i zabelezimo kad je Srbija/Jugoslavija napala neku drugu zemlju ?? Za bilo sta, kao sto to cine drugi
za petrol, zemlju, itd..... Trebamo biti spremni na sve mogucnosti, a u to mislim naravno odbranu...
Pozdrav
delija
delija
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 33
Reputacija - Pohvale : 0
Datum upisa : 27.08.2009
Godina : 46
Lokacija : Pariz

http://www.tedgyteam.com/portal.php

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Sub 10 Okt 2009 - 23:40

ne znam sto je tako bilo ranije, mozda neki znaju ali ja ne. po meni je da bolje ne napadamo, da se odbranimo ukoliko dodje do toga, i to je to. cujem da modernizuju rad vojske, samo napred!
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Smiley face Ned 13 Dec 2009 - 17:36

Ми који смо ишли у редовну, ако некад буде рата бранићемо ове што служе цивилно... Very Happy Very Happy
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od 13 Ned 13 Dec 2009 - 18:04

Zavisi od coveka gde zeli da ide. Neko voli oruzje recimo pa ide redovno, a neko ne voli ni oruzje ni maltretiranje pa ide civilno. Sad je formirana civilna sluzba zaduzena za civilnu vojsku. Svi koji su isli ili idu u civilno, morace posle da idu na obuku iz civilne zastite i prve pomoci. Ako nekad bude rata, oni koji su isli redovno idu u borbu, a oni koji su isli civilno ostaju u grad i tu rade. Lepo je zamisljeno civilno, samo sto je jos u fazi formiranja.
13
13
Član početnik
Član početnik

Broj poruka : 28
Reputacija - Pohvale : 1
Datum upisa : 13.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Smiley face Pon 14 Dec 2009 - 1:46

Не кажем да су ови што не служе пешовани,кукавице или шта већ,ал бре људи то је за мушке права школа.Истина,права школа је била за време ћопавог,ал чисто да се мало одвојиш од кеве,куће,да клопаш шта има а не шта хоћеш.Да опереш сам,мало и да пуцаш(можда ти затреба),да се научиш колико толико.
Smiley face
Smiley face
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 292
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 08.08.2009
Lokacija : www.youtube.com/user/slavisabp

https://www.youtube.com/slavisabp

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Pon 14 Dec 2009 - 12:36

da nema civilna isli bi svi redovno, vecina bi verujem odsluzila vojni rok, a neki bi se pravili ludi, i recimo isli u bolnicu kako bi nasli nesto i ostali malo tamo, ali to je samo mali deo. profesionalizacija je resenje, problem su samo te pare koje drzava treba da izdvoji. u Crnu goru recimo nema vojska, a oni koji vole to idu u Beograd na vojnu akademiju pa se vracaju da rade dole. uporedio sam samo vojsku a ne dve drzave, jer to ne vredi das se uporedjuje.
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Čet 30 Sep 2010 - 21:10

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 11111111111111111111k

Obaveza služenja vojnog roka u Vojsci Srbije obustavlja se odsluženjem vojnog roka poslednje partije vojnika upućene u 2010. godini, navodi se u saopštenju Vlade.

Precizira se da se to odnosi i na regrute koji su zamenili služenje vojnog roka civilnom službom.

Vlada je donela Odluku o obustavi obaveze služenja vojnog roka i uputila je Narodnoj skupštini na razmatranje, saopšteno je posle sednici vlade.

Od 1. januara 2011. godine, na služenje vojnog roka biće upućivani samo oni koji to dobrovoljno budu želeli, dodaje se u saop[tenju.

"Put ka efikasnijim oružanim snagama"

Odluka Vlade Srbije o obustavi obaveze služenja vojnog roka kojom je predviđeno da od 1. januara 2011. u vojsku budu upućivani samo oni koji to žele doprineće stvaranju efikasnih profesionalnih oružanih snaga, ocenili su danas stručnjaci za tu problematiku.

Vojni analitičar Aleksandar Radić i predsednica Beogradskog centra za bezbednosnu politiku Sonja Stojanović ukazali su da je neophodno obezbediti i odgovarajuće resurse za profesionalnu vojsku posebno, materijalne i u naoružanju.

Stojanović je podržala tu odluku vlade ocenivši je kao dobru i očekivanu "jer će vojska i država znati sa čime mogu da raspolažu u odbrani države".

Ona je objasnila da će za anagažovanje u profesionalnoj vojsci opredeljivati oni koji zaista i žele da budu profesionalni vojnici.

Radić je podržao odluku vlade isticći da je istovremeno neophodno za profesionalnu vojsku nabaviti i savremenu opremu i naoružanje.

Po njegovim rečima, potrebno je obezbediti i sredstva za plate profesionalnih vojnika čime bi se obezbedio i kvalitet kadra.

On smatra i da su profesionalne oružane snage efikasnije ali da je praksa pokazala da se one moraju imati savremenu opremu "što je na nama da obezbedimo".
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Southwind Čet 30 Sep 2010 - 21:13

Moze li neko da mi objasni sta je sa onima koji su sluzili vojsku civilno, da li mogu da izvade dozvolu za oruzje, posto se vojska ukida?
Southwind
Southwind
Veteran na forumu
Veteran na forumu

Broj poruka : 804
Reputacija - Pohvale : 8
Datum upisa : 09.08.2009
Lokacija : Bela Palanka

Nazad na vrh Ići dole

Civilna ili redovna vojska??? - Page 2 Empty Re: Civilna ili redovna vojska???

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu